Arhitektura objekata u sastavu Univerziteta u Novom Sadu

09.11.2016. - 07:44

Povodom šezdesete godišnjice početka gradnje univerzitetskog kampusa, Univerzitet u Novom Sadu u saradnji sa Departmanom za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka organizuje okrugli sto pod nazivom „Arhitektura objekata u sastavu Univerziteta u Novom Sadu“ 14. novembra 2016. godine s početkom u 10 časova u amfiteatru Centralne zgrade Univerziteta (Rektorat).
Okrugli sto je osmišljen kao specifičan jednodnevni naučno-stručni skup, na kojem učestvuju po pozivu autori objekata koji čine univerzitetski kampus, učesnici u urbanističkom planiranju kampusa i istraživači koji se bave naučnim radom. Skup je podeljen u tri tematske celine: savremeni koncepti razvoja kampusa; stručna iskustva građenja i razvoja kampusa; i očuvanje graditeljskog nasleđa i njegova prenamena.
U pratećem programu skupa biće priređena izložba studentskih radova sa prikazom objekata koji čine Kampus, a koja je rađena u okviru predmeta Savremena arhitektura.