Akademik Evropske akademije nauka i umetnosti na FTN

10.03.2016. - 08:24

Rukovodilac medicinskog segmenta projekta pod nazivom “Razvoj multivarijabilnih metoda za analitičku podršku biomedicinskoj Dijagnostici” čiji je nosilac Fakultet tehničkih nauka, prof. dr Branislav Milovanović sa Medicinskog fakulteta u Beogradu, izabran je za Akademika Evropske akademije nauka i umetnosti.

Prof. dr Branislav Milovanović će održati predavanje 29. marta 2016. na Fakultetu tehničkih nauka u okviru redovnog CEVAS prolećnog seminara.

Čast da postane akademik prof. Milovanović je zaslužio svojom neiscrpnom energijom i inovativnim radom iz oblasti Neurokardiologije – pokrenuo je prvi svetski kongres NEUROCARD koji se održava već osam godina, a od ove je i pod direktnim pokroviteljstvom evropske Akademije. Na doktorskim studijama u Beogradu uveo je predmet iz Osnova neurokardiologije.