Obaveštenje za studente Doktorskih studija

09.02.2016. - 11:00

Aktuelno stanje scenske umetnosti: ČETIRI JAHAČA APOKALIPSE I KERUBINSKA PESMA Bojan Munjin (Hrvatska)
petak, 12. februar 2016, 18.00h
Laboratorija za scenski dizajn (SCen Lab)
Fakultet tehničkih nauka, Trg Dositeja Obradovića 6, Novi Sad (prizemlje)

Bojan Munjin (Ljubljana, 1954.) je novinar i kazališni kritičar. Fakultet političkih nauka završio je u Zagrebu. Kazališnom kritikom bavi se od početka 80-ih. Pisani ili elektronski mediji u kojima je objavljivao ili objavljuje kazališne kritike u posljednjih 35 godina su „Arkzin“ Zagreb, „Feral Tribune“ Split, „Novi list“ Rijeka, „Zamirzine“ Zagreb, Radio Samobor, „Kazalište“ Zagreb, „Scena“ Novi Sad, „Dani“ Sarajevo, „NIN“ Beograd, „Novosti“ Zagreb, „Zarez“ Zagreb, I i III Program Hrvatskog radija, Zagreb. Osim kazališnih kritika dugi niz godina piše društvene osvrte ili vodi tribine na radiju vezane za kazalište a preko kazališta i za kulturne ili društvene teme. Bio je također i voditelj okruglih stolova na Festivalu malih scena u Rijeci, na MES-u u Sarajevu, na BITEF-u u Beogradu i na festivalu alternativnog kazališta PUF u Puli. Bio je ili jest selektor kazališnih festivala MESS Sarajevo, Festivala bosanske drame Zenica, Festivala malih scena Rijeka i Jugoslavenskog pozorišnog festivala u Užicu. Bio je član žirija kazališnih festivala MES Sarajevo, Festivala crnogorskog teatra u Podgorici i Budva grad teatra. Živi i radi u Zagrebu i Beogradu.

Predavanje Bojana Munjina posvećeno je aktuelnom stanju u scenskoj umetnosti na prostoru nekadašnje Jugoslavije.

(VAŠE PRISUSTVO ĆETE POTVRDITI POTPISIVANJEM NA SPISAK ZA STUDENTE DOKTORSKIH STUDIJA).
www.scen.uns.ac.rs