Bankarski kiosk tima iz Novog Sada proglašen za nabolju tehnološku inovaciju u Srbiji

06.01.2016. - 10:23

Pobednik ovogodišnjeg Takmičenja za najbolju tehnološku inovaciju u Srbiji u 2015. godini je tim Banky iz Novog Sada sa inovacijom Bankarski kiosk. Pobednički tim predvodio je prof. dr Stevan Stankovski, redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu.

Finale takmičenja održano je u četvrtak, 24. decembra 2015. godine u Studiju 9, Radio-televizije Srbije u Košutnjaku u kome je učestvovalo šest timova. Pored priloga o inovaciji, timovi su odgovarali na pitanja žirija, a na kraju finala takmičenja, u tzv. „zlatnom minutu”, po jedan predstavnik svakog tima održao je jednominutnu prezentaciju inovacije.

Šestočlani žiri predvodila je prof. dr Vera Dondur, državni sekretar Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije.