Studenti sa Scenskog dizajna u gostima XX JPF

12.11.2015. - 12:54

Treću godinu za redom gosti Jugoslovenskog pozorišnog festivala u Užicu su profesori i studenti osnovnih studija na smeru „Scenska arhitektura, tehnika i dizajn“.

-Čini mi se da je postala tradicionalna i važna stvar da se svake jeseni, svakog novembra dolazi u Užice sa studentima prve godine i to je njihovo prvo suočavanje sa umetničkim događajem ovakvog formata. Naravno da to nije slučajan izbor, već izbor nastao nakon naše višegodišnje saradnje. Ja sam za festival intenzivno vezan deset godina, imao sam privilegiju da budem u žiriju, član sam Saveta festivala i ne bih bio tu da duboko ne verujem u smisao i misiju te manifestacije i naravno pozorišta, koje tu manifestaciju pokreće, vodi i neguje. Mislim da je takođe važna ta veza između institucija kulture i manifestacije koja se u našoj praksi prilično izgubila, a mislim da je dragocena jer festival ima svoju publiku, a pozorište ima svoju, to nisu identične kategorije i mislim da jedna drugu razvija, kaže prof. dr Radivoje Dinulović.

Više informacija o nastupu naših studenata i profesora na festivalu možete pronaći na linku: