Naši studenti na najvećem inženjerskom takmičenju u Evropi

29.07.2015. - 08:47

Studenti Fakulteta tehničkih nauka plasirali su se na najveće evropsko inženjersko takmičenje pod nazivom “EBEC 2015” koje se ove godine održava u Portugalu u discipline rešavanje studija slučaja. Takmičenje se održava od 02. do 11. avgusta 2015. godine u gradu Porto.

Tim koji će ove godine predstavljati našu zemlju na prestižnom takmičenju pod imenom “Face the Case” sačinjavaju studenti u sastavu:  Mladen Subašić – student druge godine, smer industrijsko inženjerstvo, Anja Marković - student treće godine, smer inženjerski menadžment, Anja Stipankov - student druge godine, smer inženjerski menadžment i  Nenad Teofanov - student četvrte godine, smer mehatronika.

Na ovom takmičenju učestvuje 15 timova iz cele Evrope. Tema zadatka i sam žiri su nepoznati do samog početka takmičenja. Ranijih godina glavni sponzori bili su Porše i Simens.

Fakultet tehničkih nauka i kompanija TMNS Empiry obezbedili su ukupno 215.000 dinara podrške za učestvovanje na inženjerskom takmičenju.