Izložba studenata Departamana za arhitekturu i urbanizam

13.05.2015. - 07:23

Maketa pešačke zone Novog Sada rezultat je rada u okviru izbornog predmeta Maketarstvo na Departmanu za arhitekturu Fakulteta tehničkih nauka i prikazuje složenu urbanu matricu starog jezgra grada u razmeri 1:100. Nivo detalja na maketi razlikuje se od vrste urbanog prostora, te su na maketi naglašene fasade ulica i trgova centra Novog Sada.

Maketom grada su studenti i predmetni nastavnici želeli da na novi način prikažu grad, omoguće potpuno drugačije sagledavanje ulica
kojima se svakodnevno prolazi i da daju trajan doprinos očuvanju istorijske baštine i graditeljskog nasleđa Novog Sada.

Maketa će biti izložena u okviru međunarodne manifestacije BINA 2015 u Beogradu od 7-30 maja u Kuli Nebojša, Beogradska Tvrđava.