Počele pripreme studenata za nastup na Praškom kvadrijenalu

13.03.2015. - 09:57

Petnaest studenata sa različitih fakulteta koji su putem dvostepenog javnog konkursa odabrani da predstavljaju Srbiju na Praškom kvadrijenalu scenskog dizajna i scenskog prostora 2015. godine, počeli su pripreme za zajednički nastup u Pragu.

Prva intezivna i dinamična radionica održana je od 6. do 8. marta u Laboratoriji za scenski dizajn Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, pod rukovodstvom članova mentorskog tima – Daniele Dimitrovske, arhitekte i scenografa, i Dušana Mamule, pozorišnog reditelja. U radu su učestvovali i Dejan Miljković i Tatjana Dadić Dinulović, članovi kustoskog tima.

Studenti su radili u scenografski rekonstuisanom prostoru Kafkine kuće u Pragu, namenski izgrađenom za realizacuju ovog projekta. Cilj prve radionice bio je uspostavljanje grupe putem različitih psiho-fizičkih vežbi, kao i kreiranje zajedničkog tekstualnog narativa.
Ponovni susret studenata, radionica broj 2, biće održan od 13. do 15. marta u Novom Sadu.

Fotografije: Nemanja Knežević

Nije moguće prikazati sliku.