Otvorena Samsung laboratorija za razvoj aplikacija

12.12.2014. - 08:33

Samsung laboratorija za razvijanje aplikacija otvorena je na Fakultetu tehničkih nauka i zamišljena je kao centar u kome će studenti različitih profila biti u prilici da rade na praktičnim projektima, stiču nova znanja i lakše dođu do posla u struci.

Samsung laboratoriju su otvorili: dekan FTN prof. dr Rade Doroslovački, potpredsednica Vlade Republike Srbije Zorana Mihajlović i direktor marketinga kompanije Samsung za adrijatik regiju Milan Vujović.

"Samsung Apps Lab" sadrži 36 radnih stanica za studente, dve radne stanice za profesore, pametnu tablu, dva smart televizora i poslednje modele tableta, pametnih telefona i gear uređaja. Ovakva laboratorija je već otvorena u Visokoj tehničkoj školi strukovnih studija u Nišu.

Laboratorija se nalazi na trećem spratu Nastavnog bloka FTN, treći sprat - Raunarski centar.

• Nije moguće prikazati sliku.