Studenti Fakulteta tehničkih nauka prikupljaju humanitarnu pomoć za ugrožene od poplava

17.05.2014. - 14:22

Studentski parlament Fakulteta tehničkih nauka, kao i sve studentske organizacije na fakultetu su se organizovale i danas od 8 časova prikupljaju pomoć za ljude u ugroženim oblastima od poplava. Akademci najviše donose odeću, a iz organizacija apeluju da je takođe potrebna hrana, voda i sredstva za higijenu.

U međuvremenu sastavljen je i formular za prijavu studenata za pomoć ugroženima. Svi zainteresovani mogu se prijaviti putem sledećeg linka:

Od Štaba za vanredne situacije studenti su dobili preporuku da formiraju listu studenata koji su spremni da pomognu u narednom periodu, jer trenutno nema potreba za volonterima na pogođenim mestima. Apelujemo svima da se ne prijavljuju ukoliko nisu spremni, kao i to da se od njih očekuje da ponesu adekvatnu odeću, obuću, hranu i vodu za sebe.

Apelujemo da studenti ne srljaju i ne kreću na ugrožena mesta jer mogu stvoriti još veći problem. Sve buduće akcije će biti koordinisane sa Rektorom UNS-a, dekanima, studentskim parlamentima i organizacijama.

Pomoć za ugrožene će se skupljati na dva mesta: Medicinski fakultet i zgrada Rektorata (adresa dr Zorana Đinđića bb).

Do 20h traju dežurstva u centarlnoj zgradi Univerziteta, Rektoratu.

Ovo su samo male smernice za one koji imaju volje da pomognu u robi:
• Hrana i pelene za bebe
• Baterije, baterijske lampe, sveće, šibice
• Lična higijena, sapuni, šamponi, vata, vlažne maramice, medicinski alkohol
• Konzervirana hrana i MLEKO U PRAHU
• Donji veš i čarape, ostale odeće ima dovoljno

Nije moguće prikazati sliku.