KONKURS ZA BUDUĆE PREDAVAČE METODIČKO-DIDAKTIČKO-PSIHOLOŠKIH VEŠTINA NA UNIVERZITETU U NOVOM SADU

31.03.2014. - 12:42
Univerzitet u Novom Sadu, u okviru projekta TRAIN, otvara konkurs za učešće 14 trenera sa Univerziteta u Novom Sadu na pripremnoj radionici u sklopu projekta.

TRAIN (Training and Research for Academic Newcomers) je projekat koji za cilj ima razvoj, implementaciju i evaluaciju struktuiranog programa obuke (trening programa) za mlađe akademske radnike (studente doktorskih studija, postdoktorande, istraživače, asistente) sa univerziteta Zapadnog Balkana.
Partneri na projektu su:
Univerziteti sa Zapadnog Balkana: Univerzitet u Beogradu, Univerzitet u Novom Sadu, Univerzitet u Sarajevu i Univerzitet Crne Gore
EU partneri: Univerzitet u Gentu (koordinator), Univerzitet u Kentu, Univerzitet u Upsali, Univerzitet La Sapienca u Rimu, UP Transfer GmbH, Santander grupa,
Finansijer projekta: Fondacija kralja Boduena.
Pripremna radionica će biti održana u Budvi, Republika Crna Gora, u periodu od 05. do 09. maja 2014. godine. Troškove puta, smeštaja i ishrane pokriva finansijer projekta, Fondacija kralja Boduena.

Cilj radionice je priprema i usaglašavanje sadržaja kurseva programskog modula sa potrebama učesnika sa Univerziteta.
Ovo je nastavak programa koji traje od 2013. godine i tokom kojeg je u periodu oktobar – novembar 2013. godine, održan pilot trening program, koji su držali treneri sa partnerskih EU institucija.

Polaznici pripremne radionice će u periodu: jesen 2014. godine i proleće 2015. godine, održati dva trening programa na Univerzitetu, za studente doktorskih studija, postdoktorande, istraživače i asistente. Tačno vreme održavanja programa će biti dogovoreno zajedno sa trenerima.

Kursevi od kojih se modul sastoji su:
1. Metodologija istraživanja, naučno pisanje i prezentacija rezultata (2 radna dana, obavezan modul)
1.1 Društvene, humanističke i medicinske nauke
1.2 Prirodno-matematičke i tehničko-tehnološke nauke
2. Didaktika visokog obrazovanja (2 radna dana, obavezan modul)
3. Priprema projektnih aplikacija i menadžment projekata (2 radna dana, obavezan modul)
4. Prezentacione i komunikacione veštine (2 radna dana, obavezan modul)
5. Preduzetničke veštine (1 radni dan, izborni modul)
6. Umrežavanje i timski rad (1 radni dan, izborni modul)
7. Dizajn kurikuluma u visokom obrazovanju (1 radni dan, izborni modul)

Uslovi konkursa
Kandidati treba da zadovolje sledeće uslove: