Svetosavska svečanost na Fakultetu tehničkih nauka

27.01.2014. - 14:20
U ponedeljak, 27.01.2014. godine sa početkom u 12 časova u Svečanoj sali Fakulteta tehničkih nauka održana je tradicionalna Svetosavska svečanost kao i dodela diploma magistrima tehničkih nauka i master inženjerima.

Fakultet tehničkih nauka tradicionalno je dodelio Svetosavsku nagradu najboljem studentu FTN-a za predhodnu školsku godinu, koji je studije završio u predviđenom roku, sa prosečnom ocenom 10.00. Dobitnik Svetosavske nagrade za školsku 2012/2013 godinu je Stefan Đurđević, master inženjer grafičkog inženjerstva i dizajna.

Fakultet tehničkih nauka je najboljem studentu u okviru svečanosti dodelio vrednu novčanu nagradu od 40.000, dinara, knjigu i povelju.

Pored uprave Fakulteta tehničkih nauka, svečanosti su prisustvovali rektor Univerziteta u Novom Sadu, prof. dr Miroslav Vesković i Protojerej Stavrofor Nedeljko Zubović, koji je govorio svetosavsku besedu.

Svetosavsku himnu izveo je hor Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ pod dirigentskom palicom Jovana Travice.

Nakon svečanosti upriličen je prigodan koktel u Klubu Mašinac.

Nije moguće prikazati sliku.