Potpisan Ugovor o saradnji između Fakulteta tehničkih nauka i Novosadskog sajma

20.11.2013. - 13:13

Dekan Fakulteta tehničkih nauka prof. dr Rade Doroslovački i direktor Novosadskog sajma doc. dr Dragan Lukač potpisali su danas u pres centru Novosadskog sajma Ugovor o poslovno–tehničkoj saradnji.

Dekan FTN-a prof. dr Rade Doroslovački izrazio je veliko zadovoljstvo, jer prema njegovim rečima Fakultet tehničkih nauka i Novosadski sajam su dva najveća brenda koja predstavljaju Novi Sad i Vojvodinu. On je takođe istakao da će Sajam poslužiti fakultetu kao podrška u organizovanju mnogobrojnih konferencija i skupova, a prvi primer za to je i predavanje koje će prof. Doroslovački studentima elektrotehnike održati u Master centru sajma, gde je predviđeno da na pripreme za ispit dođe 540 akademaca.

Direktor Novosadskog sajma doc. dr Dragan Lukač smatra da je uloga sajma pre svega da poveže nauku sa privredom, kao i da pomogne studentima FTN-a da svoja teorijska znanja pretoče u praktična na praksi u ovoj kompaniji.

Nije moguće prikazati sliku.