17. Međunarodni simpozijum „ENERGETSKA ELEKTRONIKA Ee2013“

18.10.2013. - 08:23

Nastavljajući tradiciju dugu 40 godina, Društvo za energetsku elektroniku iz Novog Sada, Institut "Nikola Tesla" iz Beograda, Fakultet tehničkih nauka iz Novog Sada i Novosadski sajam organizuju - 17. Međunarodni simpozijum „ENERGETSKA ELEKTRONIKA Ee2013“ koji će se održati od 30. oktobra do 1. novembra 2013. godine u Master centru Novosadskog sajma u sklopu „Dana energetike“.

Prvo okupljanje na temu Energetske elktronike - Ee, održano je u Beogradu davne 1973. godine sa 47 prikazanih radova iz svih krajeva bivše Jugoslavije.

Od 1999. godine simpozijum dobija međunarodni karakter, a radovi počinju da se publikuju i u obliku elektronskog zbornika.

Sada imamo čast da po 17. put predstavimo najnovija dostignuća istraživača, univerzitetskih profesora, inženjera, proizvođača i studenta iz ove oblasti iz dvadesetak zemalja širom sveta.

Predsedavajući 17. Međunarodnog simpozijuma „ENERGETSKA ELEKTRONIKA Ee2013“ je prof. dr Vladimir Katić.