Saradnja između FTN-a i Exit festivala

10.07.2013. - 12:37
Zvaničan ugovor o saradnji između Exit festivala i Fakulteta tehničkih nauka u petak 12. jula, potpisaće dekan FTN-a prof. dr Rade Doroslovački i generalni menadžer festivala Dušan Kovačević na Petrovaradinskoj tvrđavi.

Festival će ovogodišnjom porukom odati počast „Prometeju savremenog doba“ Nikoli Tesli i obeležiti 157 godina od njegovog rođenja, a Fakultet tehničkih nauka je u tome svakako našao svoju ulogu jer upotpunjava kompletnu ideju i doprinosi ovogodišnjem sloganu „R:EVOLUTION Exit“.

Fakultet tehničkih nauka u saradnji sa Prirodno-matematičkim fakultetom organizovao je štand pod nazivom „Teslino ćoše“, na kome će mnogobrojni posetioci imati priliku da se upoznaju sa eksperimentima: „Kolumbovo jaje“, ”Teslin transformator”, „Nenjutnovska tečnost“, „Rubensova cev“, „Alko test“ i „Sudar mozgova“.

Svi zainteresovani posetioci moći će aktivno da učestvuju u eksperimentima od 11-15. jula u periodu od 20 – 24 časova. Štand „Teslino ćoše“ nalaziće se u blizini Agora bine.

• Nije moguće prikazati sliku.