Upis studenata sa prethodno završenim studijama različitih nivoa obrazovanja

01.07.2013. - 18:13
Studije na studijskim programima koje organizuje Fakultet mogu upisati i lica sa prethodno završenim studijama različitih nivoa obrazovanja (osnovne akademske, master akademske, osnovne strukovne, specijalističke strukovne studije), kao i lica koja su započela studije na drugoj visokoškolskoj ustanovi a žele da ih nastave na Fakultetu tehničkih nauka.

Bez obzira na nivo prethodno završenih studija, studije na Fakultetu tehničkih nauka ne mogu nastaviti studenti sa trogodišnjim srednjoškolskim obrazovanjem.

Uslovi upisa i nastavka studija na Fakultetu proizilaze iz rezultata vrednovanja prethodno završenog studijskog programa. Vrednovanje podnetih studijskih programa vrše Komisije za vrednovanje pojedinih studijskih programa koje podnose izveštaj Odboru za nastavu Fakulteta. Rezultate vrednovanja podnetog studijskog programa i uslove upisa potvrđuje Nastavno-naučno veće Fakulteta. Komisiju za vrednovanje čine šefovi katedri kojima pripadaju predmeti datog studijskog programa.

Prelaz studenata sa drugih visokoškolskih ustanova na Fakultet u pogledu broja raspoloživih mesta određen je akreditacijom studijskih programa.
Zainteresovani kandidati podnose molbu na šalterima Studentske službe u periodu od 1. jula do 30. avgusta.

Prilikom podnošenja molbe kandidat podnosi i sledeće dokumente:

   Prijavni list (dobija se na zajedničkom šalteru)
   Uverenje o diplomiranju ili overena fotokopija diplome (kandidati sa prethodno završenim studijama)
   Uverenje o položenim ispitima sa imenima nastavnika, titulom i zvanjem.
   Nastavni plan i program za sve položene predmete
   Diploma o završenom četvorogodišnjem srednjem obrazovanju
   Troškovi prijave 10.000,00 dinara (žiro račun 840-1710666-12, model 97, poziv na broj 0306111355)

Nakon vrednovanja studijskog programa Komisija donosi odluku o upisu na Fakultet Upis će biti odobren samo na studijskim programima gde ostane slobodnih mesta. Termini upisa (za kandidate kojima se odobri upis) biće naknadno utvrđeni.

Dodatna dokumenta ukoliko se odobri upis:

   Izvod iz MK rođenih (original, bez obzira na starost)
   2 fotografije 3,5 h 4,5 cm
   Troškovi upisa 6.500,00 dinara (žiro račun 840-1710666-12, model 97, poziv na broj 5306111209)
   I rata školarine (iznos zavisi od broja ESPB) (žiro račun 840-1710666-12, model 97, poziv na broj 11-06115200)