Šesta međunarodna konferencija PSU-UNS ICET 2013

14.05.2013. - 11:19

U periodu od 15. – 17. maja 2013. godine u Novom Sadu u Master kongresnom centru Novosadskog sajma održaće se šesta međunarodna konferencija pod nazivom „PSU-UNS International Conference on Engineering and Technology ICET 2013“. Pokrovitelji ove konferencije su Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Pokrajinski sekretarijat za nauku, tehnološki razvoj i visoko obrazovanje AP Vojvodine.

Konferencija se održava svake dve godine i posvećena je osnovama i primeni inženjerstva i tehnologije, sa posebnim akcentom na obnovljive izvore energije i zaštite životne sredine.

Skup je rezultat saradnje Prince of Songkla University iz Tajlanda i Univerziteta u Novom Sadu, ali je danas prevazišao bilateralne okvire i ovog puta će okupiti istraživače iz 10 zemalja Evrope i Azije. Posle postupka recenzije od 132 prijave prihvaćeno je 100 radova, koje je pripremilo 277 autora iz više od 50 institucija iz zemlje i inostranstva.

Svečano otvaranje konferencije je u sredu, 15. maja 2013. godine u 17 časova u Velikoj sali Master kongresnog centra, Novi Sad, Hajduk Veljkova 11.

Detaljnije informacije možete pogledati na sajtu konferencije www.psu-uns2013.com/category/news/

(1)