Studentsko takmičenje za najbolju inovaciju

21.01.2013. - 00:00
U okviru proslave 40. godišnjice potpisivanja Konvencije o evropskom patentu (KEP ), Evropski zavod za patente (EPO ) organizuje takmičenje za najbolju inovaciju. Cilj takmičenja je da se studentima zemalja članica Evropske patentne organizacije pruži prilika da pretraže izuzetno bogatu svetsku patentnu dokumentaciju i predlože nove oblasti primene inovacija, posebno u sektorima zelene tehnologije i održivog razvoja.

Pravo učešća na konkursu imaju studenti fakulteta u Srbiji koji su stariji od 18 godina.

Učesnici su u obavezi da definišu istraživački projekat koji ima potencijal za buduće istraživanje i razvoj (R&D) u nekoj od sledećih pet oblasti:

Održivost u proizvodnji hrane;
Proizvodnja i skladištenje energije sa stanovišta zaštite životne sredine;
Upravljanje otpadom, reciklaža i dobijanje sekundarnih sirovina iz komunalnog otpada;
Inteligentni transportni sistemi i sistemi za upravljanje saobraćajem;
Smart house tehnologija (tehnologija pametnih kuća).

Više informacija i uslove konkursa možete pogledati OVDE.