Master programi za studije iz oblasti Elektrotehnike i računarstva ili Mehatronike u EU

12.12.2012. - 00:00
EIT ICT Labs Master studije su zajednički master programi koje organizuje i izvodi više visokoškolskih institucija gde studije traju dve godine. Nakon završetka ovih programa student dobija dvostruku diplomu.

Može se konkurisati na dva od ukupno sedam master programa:

   Digital Media Technology (DMT)
   Distributed Systems and Services (DSS)
   Embedded Systems (ES)
   Human Computer Interaction and Design (HCID)
   Internet Technology and Architecture (ITA)
   Security and Privacy (S&P)
   Service Design and Engineering (SDE)

Pravila programa podrazumevaju da student prvu godinu studira na jednom Univerzitetu dok drugu godinu studira na nekom drugom Univerzitetu od onih koji su u mreži.

Za programe se mogu prijaviti studenti koji su završili osnovne studije ili imaju najmanje 180 ESPB iz oblasti Elektrotehnike i računarstva, Informatike ili Mehatronike.

Za studije postoji mogućnost dobijanja stipendije.

Rok za prijavu je 15. januar 2012. godine.

Za više informacija kontaktirati dragana.nikolić.ftn@gmail.com ili doći direktno u kancelariju za međunarodnu saradnju (Nastavni blok 102).