Nastup Fakulteta tehničkih nauka na Sajmu tehnike VIENNA TEC u Beču

19.10.2012. - 00:00
Fakultet tehničkih nauka predstavio se na međunarodnom Sajmu tehnike “Vienna Tec” koji se održan od 9. do 12. oktobra u Beču. Sajam tehnike se održava svake druge godine i privlači najeminentnije stručnjake iz sveta industrije iz Austrije, Evrope i celoga sveta.

Fakultet tehničkih nauka bio je jedini fakultet iz Srbije koji se predstavio na ovom sajmu i tom prilikom prezentovao tekuće projekte fakulteta iz oblasti mehatronike, robotike, mikroelektronike i telekomunikacija. Tokom četiri dana trajanja sajma, štand Fakulteta tehničkih nauka posetio je veliki broj stručnjaka i predstavnika vodećih evropskih i svetskih kompanija iz datih oblasti što je predstavljalo prvi korak ka daljoj saradnji. Uspostavljeni su prvi kontakti i u narednom periodu očekujemo konkretizaciju dogovorenih ideja. Sajam „Vienna Tec“ predstavlja izvanredno mesto na kome je moguće proveriti trenutni položaj u odnosu na vodeće naučnoistraživačke institucije.

Nije moguće prikazati sliku.