Stručni seminar na temu solarne energije

19.10.2012. - 00:00
Od 26. oktobra do 2. novembra 2012. godine u Novom Sadu biće održan stručni seminar pod nazivom IT’S SOLAR TIME koji se održava pod pokroviteljstvom Fakulteta tehničkih nauka, Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacje.

Na seminaru će učestvovati studenti sa različitih univerziteta u Evropi (Minhen, Cirih, Madrid, Lisabon, Ljubljana, Delft, Helsinki, Atina, Istanbul i dr.), kao i nekoliko stotina studenata sa Univerziteta u Novom Sadu, Univerziteta iz Beograda i Niša.

Seminar će se sastojati iz četiri neakademska dana (obilasci, turističke aktivnosti, upoznavanje i druženje) i četiri akademska dana (seminar, predavanja, praktične vežbe). Organizator seminara je Udruženje studenata elektrotehnike Evrope (EESTEC), zajedno sa Katedrom za energetsku elektroniku i pretvarače i Centrom za obnovljive izvore i kvalitet električne energije koji obezbeđuju kurs, predavače i opremu neophodnu za izvođenje seminara.