Svetska međunarodna konferencija i izložba EPE-PEMC 2012 ECCE EUROPE održana je u Novom Sadu

12.09.2012. - 00:00
U periodu od 4. do 6. septembra 2012. godine u Novom Sadu u Master kongresnom centru Novosadskog sajma održana je velika svetska međunarodna konferencija i izložba iz oblasti Elektroenergetike, odnosno Energetske elektronike i upravljanih pogona pod nazivom “15th International Power Electronics and Motion Control Conference and Exposition”.
Najveći skup iz oblasti energetske elektronike u Evropi okupio je blizu 500 učesnika sa svih kontinenata. Bilo je predstavljeno 7 pozvanih i 335 regularnih radova u 47 plenarnih i tematskih sekcija, koji su prošli strogu međunarodnu selekciju od strane Međunarodnog programskog odbora kroz ukupno 964 recenzije.
Pored toga, u Master hali Novosadskog sajma, održana je izložba industrijskih kompanija iz oblasti energetske elektronike, kao i niz privrednih prezentacija (Industry Panel Session), kao i susret studenata i predstavnika industrije (Industry-Student Forum).
Kao uvod u konferenciju, u ponedeljak 3. septembra 2012. održan je Tutorijal (Seminar), na kojem je predstavio 4 najaktuelnije teme od strane vrhunskih predavača iz SAD, EU i Čilea.

Nije moguće prikazati sliku.