Obaveštenje o studijskom programu strukovnih studija Softverske informacione tehnologije

11.09.2012. - 00:00
Obaveštenje o uslovima upisa i uslovima studiranja (horizontalna prohodnost) na studijskom programu strukovnih studija Softverske informacione tehnologije, visokoškolske jedinice u Loznici i u Inđiji

USLOVI UPISA NA 1. GODINU

U produženom septembarskom upisnom roku na studijski program Softverske i informacione tehnologije, visokoškolskih jedinica u Loznici i Inđiji mogu se upisati kandidati pod sledećim uslovima:

   Studenti fakulteta ili visokih strukovnih škola koji su u okviru prijemnog ispita za upis na fakultet ili visoku strukovnu školu položili prijemni ispit koji obuhvata i oblast matematika ili informatika, bez polaganja prijemnog ispita (kandidati moraju priložiti potvrdu o položenom prijemnom ispitu).

   Studenti Fakulteta tehničkih nauka koji su upisani na bilo koju godinu, a položili su prijemni ispit iz matematike, bez polaganja prijemnog ispita.

   Kandidati koji polože prijemni ispit u produženom septembarskom upisnom roku.

USLOVI STUDIRANjA (HORIZONTALNA PROHODNOST)

Kandidati koji se upišu na studijski program strukovnih studija Softverske informacione tehnologije, visokoškolskih jedinica u Loznici i Inđiji, imaće mogućnost izbora sledećih opcija studiranja (horizontalna prohodnost):

   Mogućnost prelaska na osnovne akademske studije na studisjki program „Softverske tehnologije i softversko inženjerstvo“, u toku studiranja.

   Mogućnost nastavka studiranja na četvrtoj godini osnovnih akademskih studija na studisjkom programu „Softverske tehnologije i softversko inženjerstvo“ na Fakultetu tehničkih nauka nakon završene treće godine strukovnih studija.

   Nakon završenog studisjkog programa „Softverske tehnologije i softversko inženjerstvo“ mogućnost upisa na master akademske studije studijskog programa „Računarstvo i automatika“ na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu.

Detaljnije informacije možete pogledati u prilogu