Program studentske prakse u kancelariji za međunarodnu saradnju Univerziteta u Novom Sadu

16.08.2012. - 00:00
U sklopu Programa radne prakse u službama Univerziteta u Novom Sadu, Kancelarija za međunarodnu saradnju UNS-a otvara ovu mogućnost za jednog praktikanta/praktikantkinju na period od 5 meseci: od 15. septembra 2012. do 15. februara 2013.

Učešće u Programu studentske prakse podrazumevaće obavljanje konkretnih administrativnih zadataka u vezi sa:

   realizacijom projekata akademske mobilnosti Univerziteta u Novom Sadu (ErasmusMundus II, Campus Europe, CEEPUS, itd.);

   održavanjem međunarodnih konferencija i seminara kojima koordinira Kancelarija za međunarodnu saradnju;

   svim aktivnostima promotivnog karaktera o mogućnostima studiranja u inostranstvu koje organizuje Kancelarija za međunarodnu saradnju;

   ažuriranjem baze podataka o međunarodnoj saradnji UNS-a i veb stranice Kancelarije za međunarodnu saradnju.

Učesnik/učesnica Programa imaće obavezu da izvršava ove zadatke u trajanju od 10 časova nedeljno. Po završenom Programu, praktikanti dobijaju potvrdu o obavljenoj praksi od strane Univerziteta u Novom Sadu.

OSNOVNI USLOVI:

   status redovnog studenta Univerziteta u Novom Sadu na osnovnim, master ili
   doktorskim studijama;
   najmanje tri završene godine osnovnih studija (na bilo kom fakultetu UNS-a);
   odlično znanje engleskog jezika (pismeno i usmeno);
   napredno znanje rada u MS Office-u (posebno Excel-u i Power Point-u);
   poznavanje rada na internetu i aktivno korišćenje elektronske pošte.

Kandidati koji uz osnovne uslove mogu da dokažu da ispunjavaju i dodatne uslove Konkursa, imaće prednost prilikom užeg izbora i pozivanja na intervju.

DODATNI USLOVI:

   napredno znanje drugih programa (Photoshop, Dreamweaver, i sl.);
   odlično znanje drugih stranih jezika (osim engleskog koji je obavezan);
   prethodno učešće u programima mobilnosti (kao jedino iskustvo koje je relevatno za studentsku praksu u Kancelariji za međunarodnu saradnju).

Prijava na Konkurs sastoji se od:
– uverenja o statusu redovnog studenta UNS-a – biografije kandidata na engleskom jeziku, u formatu Europass CV (model možete naći na veb stranici Kancelarije za međunarodnu saradnju) – motivacionog pisma na engleskom jeziku (najviše jedna A4 stranica) – dokaza o znanju engleskog jezika – ostalih dokumenata kojima kandidat želi da dokaže ispunjavanje osnovnih ili
dodatnih uslova Konkursa.

KONKURS JE OTVOREN DO 24. AVGUSTA 2012.

Prijave se dostavljaju na mejl: iro@uns.ac.rs sa naslovom Prijava na konkurs radne prakse, a dokumenta u prilogu treba da budu smeštena u jedan zip fajl.