Međunarodna konferencija i poslovni susreti kreativnih industrija u Novom Sadu

04.07.2012. - 00:00
Poštovani,

Klaster kreativne industrije Vojvodine u saradnji sa kancelarijom Evropske preduzetničke mreže na Univerzitetu u Novom Sadu i drugim domaćim i međunarodnim partnerima organizuje međunarodnu konferenciju i poslovne susrete kreativnih industrija od 11-13 Jula 2012 u Master centru Novosadskog sajma.

Predavači su domaći i međunarodni gosti iz Mađarske, Rumunije, Italije, Danske, Hrvatske, Crne Gore i Engleske, koji će u svojim izlaganjima o kulturi kao industriji novog doba pokušati da odgovore na pitanja kao što su: na koji način kreativne industrije postaju faktor revitalizacije lokalne ekonomije, kako povećati konkurentnost kreativnih industrija upotrebom informacionih tehnologija, fenomen kreativne ideje u okruženju inovacija, realni potencijali pokretanja kreativnog mikro biznisa, na pitanja autorstva i intelektualne svojine u kolaborativnom procesu stvaranja novih vrednosti i mnoga druga pitanja u oblasti novih tendencija razvoja kreativnog sektora.

Nakon zvaničnog otvaranja konferencije uslediće srpska premijera kratkometražnog interaktivnog filma “KIDDO” u kojem publika interaktivnim putem ostvaruje direktan kontakt sa umetničkim ostvarenjem.

Ulaz je besplatan uz obaveznu registraciju na CRINSS web portalu www.crinss.talkb2b.net / www.kreativniklaster.org.

Ujedno, poslovni susreti u okviru konferencije su prilika za sve predstavnike kreativnih industrija, kreativne direktore, kompanije i preduzetnike da se registruju i rezervišu termine za poslovne susrete, ostvare kontakte i prošire mogućnosti poslovne saradnje sa domaćim i inostranim partnerima.

CRINSS konferencija je projekat koji je subvencionisan od strane Pokrajinskog sekretarijata za privredu i podržan od strane Univerziteta u Novom Sadu kao projekat u kojem Klaster kreativne industrije Vojvodine u saradnji sa svojim članicama gradi sopstvene kapacitete za paralelno širenje uticaja i skretanje pažnje javnosti na potencijal klastera i savremene modele poslovnog udruživanja, u cilju promovisanja i jačanja kolaborativne kulture svih stejkohldera, neophodne za razvoj kreativnih podsektora, dizajna, arhitekture, industrijskog dizajna, reklamiranja, scenske umetnosti, digitalne umetnosti, organizacije događaja, očuvanje nasleđa i zanata, televizije i medija kao i prepoznavanje značaja kreativnih industrija u lancu stvaranja novih vrednosti i konkurentnosti na domaćem i međunarodnom tržištu.
DOBRODOŠLI!

Business Association