Izložba i prezentacija radova studenata četvrte godine Departmana za arhitekturu i urbanizam

30.05.2012. - 00:00
Departman za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka i Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu organizuje izložbu i prezentaciju radova studenata četvrte godine Departmana za arhitekturu i urbanizam sa temom:

STUDIJA REKONSTRUKCIJE OBJEKTA FILOZOFSKOG FAKULTETA I
URBANISTIČKA TRANSFORMACIJA DELA UNIVERZITETSKOG KAMPUSA PREMA PRINCIPIMA ODRŽIVOG RAZVOJA

Izložba i prezentacija radova će se održati u petak 01.06.2012. sa početkom u 15h u Kino sali Filozofskog fakulteta.

Projekti su rađeni na inicijativu Filozofskog fakulteta, a u okviru predmeta Principi održivog razvoja u arhitektonskom projektovanju i Principi održivog razvoja u urbanističkom projektovanju, u saradnji sa gostujućim predavačem, holandskim arhitektom Markom Žuberom (Marc Joubert). Zadatak studenata bio je da ispitaju mogućnosti unapređenja univerzitetskog kampusa i zgrade fakulteta i da osmisle koncept njihovog budućeg razvoja zasnovanog na principima energetske efikasnosti, ekološke, ekonomske i društvene održivosti.

Departman za arhitekturu i urbanizam
Fakultet tehničkih nauka
Univerzitet u Novom Sadu