Stipendije Universities of the Coimbra Group za mlade istraživače

08.03.2012. - 00:00
Stipendije “Universities of the Coimbra Group” su namenjene mladim istraživačima visokoškolskih ustanova sa prostora bivše SFRJ i SSSR sa ciljem da im pomognu u boljem istraživanju koje sprovode na svojim institucijama kao i da uspostave nove akademske kontakte. U pomenutu grupu univerziteta spadaju: University of Turku, University of Tartu, University of Siena, University of Salamanca, University of Poitiers, University of Padova, University of Leuven, University of Jena, University of Istanbul, Alexandru Ioan Cuza University of Iaşi, University of Heidelberg, University of Groningen, University of Graz, University of Granada, University of Geneva, Abo Akademi University.

Pravo prijave imaju kandidati do 35 godina starosti koji su na doktorskim ili post-doktorskim studijama i u okviru prijave mogu izabrati samo jedan univerzitet. Predvidjeno vreme studijskog istraživačkog boravka je do 3 meseca a visina mesečne stipendije iznosi 900 eura.

Rok za prijavu je 19. Mart 2012. godine.
Za više informacija posetiti sajt www.coimbra-group.eu/sp/ ili kontaktirati Anna Quici (quici@coimbra-group.eu)