Otvoren XVIII skup trendovi razvoja TREND 2012 na Kopaoniku

28.02.2012. - 00:00
Državni sekretar ministarstva prosvete i nauke prof. dr Radivoje Mitrović svečano je otvorio XVIII skup trendovi razvoja „TREND 2012“. Skup se održava po 18. put u organizaciji Fakulteta tehničkih nauka i Univerziteta u Novom Sadu.Tema ovogodišnjeg TREND-a je „Internacionalizacija Univerziteta“. Uvodna predavanja održali su rektor novosadskog univerziteta prof. dr Miroslav Vesković i gost sa Univerziteta u Mariboru prof.dr Čuš Franc. Prvi dana održan je okrugli sto na temu „Strategija razvoja visokog obrazovanja u Republici Srbiji – prezentacija predloga dokumenta“. Moderatori okruglog stola pored prof. Mitorivća su članovi Komisije za izradu strategije visokog obrazovanja prof. dr Vera Dondur, prof. dr Miloš Nedeljković i prof. dr Dragan Domazet.Na ovogodišnjem TREND-u prijavljeno je 72 rada iz osam država i prisustvuje više od 100 eminetnih stručnjaka i profesora, kao i studenata doktorskih, master i osnovnih studija. Skup se održava na Kopaoniku od 27.02 – 01.03.2012. godine.

Nije moguće prikazati sliku.