Potpisivanje sporazuma o naučnoj i poslovnoj saradnji između FTN i FH Köln

14.02.2012. - 00:00
U petak, 24. februara 2012. godine sa početkom u 11 časova u Zbornici FTN, Trg Dositeja Obradovića 6 (I sprat, stari Pravni), Fakultet tehničkih nauka će potpisati sporazum o naučnoj i poslovnoj saradnji sa FH Köln (University of applied sciences Köln).

Saradanja između dve naučne institucije se pre svega ogleda u:

   razmeni studenata, nastavnika u duhu Bolonjskog procesa
   mogućnosti za usavršavanjem saradnika sa Fakulteta tehničkih nauka na FH Köln putem DAAD stipendija
   zajedničkom nadzoru i vođenju eksploatacije biogas postrojenja u Vojvodini.

U okviru događaja prof. dr Michael Bongards (www.gecoc.de, www.michgael.bongards@fh-koeln.de) će održati predavanje “Menagement and Disposal of solid waste in North Rhine Westphalia – status and perspectives” („Zbrinjavanje čvrstog otpada u pokrajini Severna Rajna Vestfalija – stanje i perspektive ”)

Nakon predavanja predviđeno je vreme za razgovore o predlozima zajedničkih projekata u oblastima gazdovanja otpadom, korišćenja biomase kao energenta (biogas), te automatizaciji u industrijskim i proizvodnim pogonima. Vaše inicijative i predlozi su dobrodošli.