Student FTN-a pobedio na takmičenju Ener-Supply video competition

08.02.2012. - 00:00
Bojan Trobok, student Fakulteta tehničkih nauka, smer Elektroenergetski sistemi, pobedio je na takmičenju “Ener-Supply video competition” koje je organizovala EU sa ciljem promocije štednje energije i obnovljivih izvora.

“Ener-Supply video competition” je takmičenje koje je organizovala Evropska unija sa ciljem promocije štednje energije i obnovljivih izvora. Potrebno je bilo u kratkom vremenskom periodu (1.5-3.5 minuta) napraviti film koji ima jasnu i snažnu poruku o značaju navedenih tema.
Pobednička ekipa je napravila film o štednji energije i kroz jednostavan primer pokazala kako prekomerno trošenje električne energije (ostavljanje uključene sijalice u trenucima kada nam ona nije potrebna) preko niza lančanih reakcija izaziva negativne globalne promene. Na taj način akcenat je stavljen na individualnu odgovornost za pravljenje promena.