2011 OISTAT Education Commission Meeting

03.11.2011. - 00:00
2011 OISTAT Education Commission Meeting na temu: “Education in the field of theatre technology and management – programs and new trends”, biće održan na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu od 4. do 6. novembrA 2011. godine. S.Cen (Centar za scenski dizajn, arhitekturu i tehnologiju) na čelu sa profesorom dr Radivojem Dinulovićem u saradnji sa Univerzitetom u Novom Sadu, Fakultetom tehničkih nauka i Departmanom za Arhitekturu i urbanizam organizuje međunarodni sastanak Komisije za obrazovanje (EDUCOM), Međunarodne organizacije scenografa, pozorišnih arhitekata i tehničara (OISTAT). Sastanku će prisustvovati članovi ove organizacije iz 20 zemalja, koji će se baviti razmenom iskustava u edukaciji iz oblasti scenskog dizajna, arhitekture i tehnologije. Članovi organizacije su istaknuti stručnjaci, umetnici, predavači i teoretičari spektakla i scenskog događaja.

Pozivaju se svi studenti i nast?vnici zaiteresovani za pitanja scenskog dizajna, odnosa scenskog i javnog prostora, scenske tehnologije i tehničkog i umetničkog oblikovanja javnih prostora i javnih događaja, da prisustvuju otvorenim prezentacijama i upoznaju se sa iskustvima priznatih stručnjaka iz različitih delova sveta i sa obrazovnim praksama u različitim zemljama.

Otvaranje skupa i prezentacije otvorene za javnost održaće se prema sledećem rasporedu:

Petak 4.11.2011. godine – Svečana sala FTN

   09:30-12:30 Panel presentations and discussion under the main theme
   EDUCATION IN THE FIELD OF THEATRE TECHNOLOGY
   AND MANAGEMENT – PROGRAMS AND NEW TRENDS
   with presenters from OISTAT and Serbia
   Introduction speeches
   Radivoje Dinulovic, Host, President OISTAT Serbia
   Marina Raytchinova, Chair of OISTAT Edu Com
   10:45 – 11:15 Coffee Break
   11:15 – 12:30 Presentations

Subota 5.11.2011. godine – Amfiteatar AH1