3. Međunarodno savetovanje: U SUSRET HUMANOM GRADU

20.10.2011. - 00:00
U Novom Sadu se 27. i 28. oktobra 2011. godine održava 3. Međunarodno savetovanje “Towards a humane city” – “U susret humanom gradu”. Otvaranje savetovanja će se održati 27. oktobra 2011. godine u Hotelu „Park“ sa početkom u 9:00 časova.

Osnovni cilj, trećeg po redu, savetovanja na temu “U susret humanom gradu” je upoznavanje stručne javnosti i institucija koje donose odluke i upravljaju gradovima i/ili opštinama, o načinima i mogućnostima kreiranja strategije i pronalaženju solucija koje će na principu “Manje automobila – veća mobilnost” omogućiti primenu koncepta održive mobilnosti i naše gradove i naselja učiniti ekološki prihvatljivim, dostupnijim i životnijim.
Predavanja po pozivu održaće sledeći predavači:

   Dr Mirjana Vojinović-Miloradov, Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad
   Dr Aleksandra Jovanović-Galović, Gradska uprave za zaštitu životne sredine
   Caroline Cerfontaine, The International Association of Public Transport (UITP), Brussels
   Natasha Martins, United Nations Development Programme (UNDP)
   Dr Vladimir Depolo, Direkcija za gradsko građevinsko zemljište i izgradnju, Beograd
   Dr Bernhard Ensink, European Cyclists’ Federation (ECF)
   Dr Ljupko Šimunović, Fakultet prometnih znanosti, Zagreb
   Slobodan Mitrić, Transport Consultancy, Kensington, USA
   Gradimir Stefanović, Transport Consultancy, London
   Sean Vance, University of Michigan, USA
   Francesc Aragall, Design for All Foundation, EIDD, EuCAN, Barcelona
   Dejan Ilić, Parking Servis, Novi Sad
   Aleksandar Jevđenić, Zavod za urbanizam, Novi Sad.

Osim predavanja, na Savetovanju će biti prezentovano oko 40 stručnih i naučnih radova autora iz zemlje i inostranstvava, a predviđeno je da se savetovanje održi u okviru sledećih pet tematskih celina:

   Životna sredina i urbani saobraćaj
   Uloga javnog gradskog prevoza
   Politika upravljanja parkiranjem
   Potencijal nemotorizovanog urbanog saobraćaja
   Koncept “Dizajn za sve”.

Savetovanje će pozdravnim rečima otvoriti:

   Dr Vuk Bogdanović, direktor Departmana za saobraćaj Fakulteta tehničkih nauka, Novi Sad
   Dr Vladimir Katić, prodekan za razvoj i finansije Fakulteta tehničkih nauka, Novi Sad
   Siniša Bubnjević, član Gradskog veća zadužen za saobraćaj i puteve
   Dušanka Sremački, Pokrajinski sekretar za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo Autonomne Pokrajine Vojvodine
   Francesc Aragall, Design for All Foundation, EIDD, EuCAN, Barcelona
   Dr Bernhard Ensink, European Cyclists’
   Federation (ECF).

• Nije moguće prikazati sliku.