Raspisan konkurs za dodelu Pupinove Nagrade Matice srpske

03.01.2011. - 00:00
Nagrada se dodeljuje svake treće godine iz Fonda Mihajla Pupina i sredstava Matice srpske, a za diplomske, diplomske-master, magistarske i druge naučne radove studenata redovnih studija. Rok za prijave 20.02.2011 godine

U spomen Mihajla Puina, stipendiste i dobrotvora Matice srpske, ustanovljena je nagrada za studentske radove koji predstavljaju doprinos tehničkim i prirodnomatematičkim disciplinama, kojima se bavio ovaj naučnik, pod imenom PUPINOVA NAGRADA MATICE SRPSKE.

Pravo učestvovanja imaju studenti svih univerziteta Republike Srbije,
a na osnovu predloga nadležne katedre, nastavno-naučnog veća i drugog odgovarajućeg organa fakulteta. Pravo predlaganja imaju i članovi ocenjivačke komisije. Prijave sa radovima se primaju do 20. februara 2011. godine, a Nagrada se dodeljuje 12. marta iste godine na dan rođenja Mihajla Pupina.