NOVI master program Industrijskog inženjerstva Razvoj i upravljanje životnim ciklusom proizvoda

10.12.2010. - 00:00
Fakultet tehničkih nauka
Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment
Centar za razvoj i menadžment proizvoda MyProduct

U saradnji sa Politehničkim univerzitetom iz Torina (Italija) razvijen je NOVI master akademski program Industrijskog inženjerstva pod nazivom „Razvoj i upravljanje životnim ciklusom proizvoda“.

Nastava se izvodi u novoizgrađenoj laboratoriji na najnovijoj verziji Siemens PLM sofvera. Po završetku studija kandidatima će pored stečene master diplome biti dodeljen i sertifikat kompanije Siemens o završenoj obuci.

U okviru međunarodnog TEMPUS projekta, kompatibilni PLM master studijski programi su razvijeni na univerzitetima u Skoplju, Zagrebu i Splitu na osnovu kojih je formirana mreža PLM centara za izvrsnost (PLM Centres of Excellence) na kojima je takođe moguće u okviru studentske razmene odslušati i položiti željene predmete.

Upis studenata na master studije: februar 2011. godine.

Za dodatne informacije o međunarodnom TEMPUS projektu i Mreži PLM centara za izvrsnost posetite: www.master-plm.net

Za aktivnosti Centra za razvoj i menadžment proizvoda MyProduct posetite: www.myproduct.rs