Student FTN osvojio nagradu na međunarodnom kongresu

30.11.2010. - 00:00
Nemanja Kovinčić, student doktorskih studija na Departmanu za Tehničku mehaniku i dizajn u tehnici FTN, dobio je prvu nagradu za najbolji rad studenta doktorskih studija na kongresu u Španiji. Skup je održan od 18.-20.10.2010. u gradu Badahoz, Španija, i bavio se teorijom i primenama izvoda proizvoljnog realnog reda (tradicionalno frakcioni izvodi) kako za obične tako i za parcijalne diferencijalne jednačine. Sam rad je urađen sa mentorima prof. dr Draganom Dankucem sa katedre za Otorinolaringologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu i prof. dr Draganom Spasićem sa katedre za Tehničku mehaniku Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu i deo je doktorske disertacije koja se radi u okviru projekta Ministarstva (Evidencioni broj: 144019) “Savremeni problemi mehanike deformabilnog tela” pod rukovodstvom Akademika Teodora Atanackovića.

Na skupu je učestvovalo 25 zemalja, a 5 studenata doktorskih studija je nominovano za nagradu za najbolji rad. Po mišljenju komiteta za ocenu rad Nemanje Kovinčića je najbolje ocenjen.

• Nije moguće prikazati sliku.