Izbori za Studentski parlament Fakulteta i Univerziteta

06.05.2010. - 00:00
Na osnovu člana 120. Zakona o visokom obrazovanju, Statuta Fakulteta tehničkih nauka i Pravilnika o sprovođenju izbora za Studentski parlament Fakulteta, dana 5. maja 2010. godine dekan Fakulteta donosi odluku o raspisivanju izbora za Studentski parlament Fakulteta tehničkih nauka i Studentski parlament Univerziteta u Novom Sadu.

Danom donošenja odluke o raspisivanju izbora za Studentski parlament Fakulteta tehničkih nauka i Studentski parlament Univerziteta počinju teći izborne radnje.
Izbori će se održati 02.06.2010. godine.
Ukoliko bude potrebe za ponavljanjem izbora drugi izborni krug održaće se 07.06.2010. godine.
Podnošenje kandidatura vrši se od 06.05.2010. do 20.05.2010. godine.
Liste kandidata se ističu 21.05.2010. godine.
Studentski parlament Fakulteta tehničkih nauka ima 32 člana.
Na osnovu člana 82. Statuta Fakulteta i predloga Komisije za sprovođenje izbora za Studentski parlament Fakulteta, raspodela mandata u Studentskom parlamentu Fakulteta prema departmanima je sledeća:

   Industrijsko inženjerstvo i menadžment 5
   Energetika, elektronika i telekomunikacije 4
   Računarstvo i automatika 4
   Saobraćaj 4
   Mašinstvo 3
   Arhitektura 3
   Građevinarstvo 3
   Grafičko inženjerstvo i dizajn 3
   Inženjerstvo zaštite životne sredine 2
   Mehatronika 1

Fakultet tehničkih nauka, na osnovu člana 8. Statuta Univerziteta u Novom Sadu i predloga Komisije za sprovođenje izbora za Studentski parlament Univerziteta, ima 5 mandata u Studentskom parlamentu Univerziteta.
Uslovi za kandidaturu su sledeći:

   da je kandidat redovan student koji je upisao odgovarajuću godinu studija u školskoj godini u kojoj se izbor vrši
   da kandidat nije disciplinski kažnjavan na fakultetu.

Pored navedenog, za podnošenje kandidature potrebno je sakupiti 50 potpisa studenata koji podržavaju kandidaturu.
Formular za podnošenje kandidature za člana Studentskog parlamenta Fakulteta i Formular za podnošenje kandidature za člana Studentskog parlamenta Univerziteta u Novom Sadu mogu se preuzeti u kancelariji studenta prodekana.
Predaja kandidatura se, takođe, vrši u kancelariji studenta prodekana.