Završeno nacionalno takmičenje u robotici EUROBOT Srbija 2010

28.04.2010. - 00:00
Na osmom nacionalnom takmičenju u robotici, koje je u subotu 24.4.2010.godine održano na Spensu, prva tri mesta zauzele su ekipe sa Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu i se plasirale na Međunarodno takmičenje EUROBOT 2010, koje će krajem maja biti održano u Rapersvilu u Švajcarskoj.

Ekipa “Memristor” sačinjena je pretežno od studenata sa Katedre za elektroniku, dok su članovi ostale dve ekipe studenti smera Mehatronika, robotika i automatizacija. Takmičenje su svojim prisustvom uveličale ekipe iz Francuske, “Supaero” sa univerziteta u Tuluzu i ekipa univerziteta u Versaju. Ovogodišnji zadatak se zvao “Nahraniti svet” (“Feed The World”), a roboti su se nadmetali u sakupljanju crvenih lopti koje simbolizuju paradajz, žutih valjaka (kukuruz) i “branju” narandžastih lopti (pomorandže).

Nije moguće prikazati sliku.

(1)