35 godina studija Elektrotehnike i računarstva

08.12.2009. - 00:00
U petak, 11.12.2009.godine sa početkom u 12 časova u Svečanoj Sali FTN biće održana svečanost povodom 35 godina studija Elektrotehnike i računarstva na Fakultetu tehničkih nauka.

U okviru svečanosti biće predstavljen istorijat razvoja Departmana za energetiku, elektroniku i telekomunikacije i Departmana za računarstvo i automatiku, biće dodeljene zahvalnice bivšim profesorima, kao i kompanijama za doprinos razvoju studija Elektrotehnike i računarstva na Fakultetu tehničkih nauka.
Program svečanosti:

   Muzički uvod
   Uvodna reč dekana Fakulteta tehničkih nauka: prof. dr Ilija Ćosić
   Retrospektiva i perspektiva: prof. dr Veljko Malbaša i prof. dr Miodrag Temerinac
   Muzički intermeco
   Reč prvog direktora Fakulteta za elektrotehniku i računarstvo: prof. Mira Marković
   Reč jednog od prvih studenata: Tomislav Papić, generalni direktor “Elektrovojvodine”/ student sa indeksom broj 12
   Reč mladih profesora: dr Goran Stojanović (Departman za Energetiku, elektroniku i telekomunikacije) i dr Milan Vidaković (Departman za računarstvo i automatiku)
   Muzički intermeco
   Dodela plakete Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu