Predavanje USA and Serbia na FTN-u

08.05.2009. - 00:00
U utorak, 12. maja 2009. godine, sa početkom u 14 časova u Svečanoj Sali FTN predavanje na temu „USA and Serbia“ održaće Nj.E. Kameron Manter, ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji. Predavanje organizuju Univerzitet u Novom Sadu i Fakultet tehničkih nauka, a namenjeno je pre svega studentima, ali i čitavoj akademskoj javnosti.
Gospodin Kameron Manter, ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji, za mesec dana odlazi na novu dužnost, u Bagdad, gde će biti deo tima Kristofera Hila, koji je postavljen za novog ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Bagdadu. Nakon skoro 2 godine provedene na dužnosti ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji (na dužnosti je od 26. jula 2007.godine), gospodin Kameron Manter je veoma optimističan po pitanju budućnosti Srbije, kao i mogućnosti za partnerstvo između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.

Predavanje je na engleskom jeziku.