Fakultet tehničkih nauka na I Festivalu nauke u Novom Sadu

19.02.2009. - 00:00
I Festival nauke u Novom Sadu održao se 14. i 15. februara u holovima Poljoprivrednog fakulteta i u amfiteatru “Mihajlo Pupin” Departmana za fiziku Prirodno-matematičkog fakulteta. Na prvom festivalu nauke učestvovali su: Fakultet tehničkih nauka, Prirodno-matematički fakultet, Poljoprivredni fakultet, Tehnološki fakultet, Farmaceutski fakultet, TIMS i Kriminalističko-policijska akademija iz Zemuna. Program festivala bio je podeljen u dva dela: radionice i predavanja.
Fakultet tehničkih nauka je kroz interaktivne radionice i predavanja na popularan način prikazao rad svojih Departmana, kroz posebno odabrane, zanimljive i aktuelne teme:

   Departman za industrijsko inženjerstvo i menadžment , “ROBOTI DOLAZE”
   Departman za elektroniku, energetiku i telekomunikacije, “I MAŠINE ZNAJU DA GOVORE, SLUŠAJU I GLEDAJU”
   Departman za računarstvo i automatiku, “NITRO ROBOTI I JOŠ PONEŠTO!”
   Departman za inženjerstvo zaštite životne sredine, “DA LI JE SAV OTPAD SMEĆE?”
   Departman za proizvodno mašinstvo, “FABRIKA BEZ LJUDI, DA LI JE TO MOGUĆE?”
   Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije, “NEVIDLJIVOST NIJE VIŠE NAUČNA FANTASTIKA!”
   Departman za arhitekturu, “KAKO ARHITEKTE VIDE SVET?”
   Departman za saobraćaj, “SIMULACIJE SUDARA”
   Departman za tehničku mehaniku, ”ŠTA JE U SRCU MEHANIKE”
   Departman za energetiku i procesnu tehniku, “VIRTUELNA ŠETNJA”
   Dr Vesna Crnojević-Bengin “Metamaterijali: da li možemo postati nevidljivi”, Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije
   Prof. dr Vlado Delić “Mogu li stvari da pričaju sa ljudima?” Departman za energetiku, elektroniku i telekomunikacije

Cilj prvog festivala nauke bio je da svim posetiocima na interaktivan i zabavan način pruži pristup nauci, kao i da naglasi veliki uticaj nauke i inovacije na naše živote.

Nije moguće prikazati sliku.