FTN i Novkabela potpisali ugovor o naučno-istraživačkoj i poslovno-tehničkoj saradnji

26.11.2008. - 00:00
Dekan Fakulteta tehničkih nauka prof. dr Ilija Ćosić i generalni direktor “Novkabela” Gavra Avramov potpisali su juče (25. novembar 2008. godine) ugovor o naučno-istraživačkoj i poslovno-tehničkoj saradnji fakulteta i preduzeća.
Ugovor obuhvata realizaciju zajedničkih naučno-istraživačkih projekata, razvoj proizvoda i proizvodnih programa, reinženjering procesa rada u preduzeću, zajedničke nastupe na tržištu, primenu naučnih dostignuća radi podizanja kvaliteta projektovanja i građenja, zajednička istraživanja, specijalizaciju inženjerskog kadra, tehničku kontrolu projekata, uvođenje sistema kvaliteta po međunarodnim standardima, sertifikaciju istraživačkog kadra.