Obaveštenje za studente magistarskih studija i doktorante upisane prema prethodnim zakonima

17.07.2008. - 00:00
Svi studenti upisani na magistarske studije prema propisima koji su važili do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju,imaju pravo da, u skladu sa članom 123. stav 3. Zakona o visokom obrazovanju, završe studije po započetom planu i programu najkasnije u roku od pet godina od stupanja na snagu ovog zakona, odnosno do 10.09.2010. godine.

Kandidati koji su stekli akademski naziv MAGISTRA NAUKA u skladu sa odredbama zakona koji su važili do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju imaju pravo, prema odredbi člana 128. ovog zakona, sticanja akademskog naziva DOKTORA NAUKA odbranom doktorske disertacije prema propisima koji su važili do stupanja na snagu Zakona o visokom obrazovanju najkasnije u roku od sedam godina od dana stupanja na snagu ovog zakona, odnosno do 10.09.2012.

Svi magistri tehničkih nauka koji nisu izmirili obaveze(školarine i overe semestra) treba da izvrše uplatu, u protivnom biće ispisani.