FTN osvojio Zlatnu medalju za pronalazaštvo

09.04.2008. - 00:00
Na završenom svetskom sajmu pronalazaka i industrijske svojine “Arhimed”, koji je u Moskvi održan od 01-04. aprila, ostvaren je do sada najveći uspeh naših pronalazača.

Delegacija iz Srbije dobila je najveće priznanje “Gran Pri Zlatni Arhimed 2008”, a Fakultet tehničkih nauka Zlatnu medalju.

Među 1500 izloženih pronalazaka i novih tehnologija iz svih okruga Rusije i više od 30 zemalja sveta, naši pronalazači osvojili su sedam zlatnih i četiri srebrne medalje, dve zlatne diplome ruskog Zavoda za patente i više specijalnih priznanja.
Kao najboljoj stranoj delegaciji, zbog nivoa prezentacije, organizacije i kvaliteta izloženih inovacija, međunarodni žiri je srpskoj delegaciji dodelio i najveće priznanje “Gran Pri Zlatni Arhimed 2008”.

Zlatne medalje su osvojili:
1. Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad – Prof.dr. Vlado Delić.
2. Željko Stanković, Beograd.
3. Dr. Novak Vukoje, Novi Sad.
4. Miloš Ristović, Beograd.
5. Savo Bojović, Novi Banovci.
6. Milan Babić, Novi Sad.
7. Miloš Stanković, Beograd.

Srebrne medalje su osvojili:
1. Predrag Kovačević, Beograd.
2. Marko Todorović, Šabac.
3. Nikola Cvejin, Žabalj.
4. Joakim Janjatović, Novi Sad.

Diplome su osvojili:
1. “Izzi”, Novi Sad.
2. Bio Net Tex, Subotica.

Organizator nastupa srpske delegacije na sajmu je Savez pronalazača Vojvodine.