Šest studenata FTN dobilo VIP nagrade

26.03.2008. - 00:00
Od dvadeset nagrađenih studenata koji su dobili nagrade na nedavno završenom konkursu “Budi Vip student” kompanije VIP mobile, šest njih studenti su Fakulteta tehničkih nauka.

Studenti Lolita Bulatović, Slobodan Radanović, Saša Štajnic, Ivan Ignjatović, Maja Šarenac i Dušan Stanar za titulu 20 najboljih studenata u finalu takmičenja borili su se u u konkurenciji od 40 finalista sa Ekonomskog, Elektrotehničkog, Saobraćajnog, Mašinskog i Fakulteta organizacionih nauka sa univerziteta u Beogradu, Nišu, Novom Sadu i Kragujevcu.

Najboljih 20 studenata dobiće školarinu za prvu godinu nastavka studija na matičnim fakultetima, plaćenu dvomesečnu praksu tokom jula i avgusta 2008. godine u kompaniji „VIP mobile“, sa mogućnošću rada na primenjivim projektima telekomunikacija, edukacione seminare u centrali VIP-a u Beču uz posetu jednom od bečkih tehničkih fakulteta, kao i VIP SIM kartice i telefone.

Na radionicama su studenti morali timski da osmisle način za plasiranje određenog proizvoda ili usluge na tržištu, a žiri je morao da uzme u ozir i

   esej (način razmišljanja i pisanja, kreativnost, IT orijentisanost, engleski jezik, profesionalan i ozbiljan pristup izradi)
   opšti utisak sa intervjua (nastup i ponašanje tokom intervjua, jasna vizija daljeg profesionalnog razvoja, interesovanje za nastavak edukacije i usavršavanje u oblasti telekomunikacija)
   rezultate vežbi i testova na radionici (liderske osobine, sklonost individualnom i timskom radu, rad u stresnim situacijama, motivacija)
   učešće u “studiji slučaja” (originalnost i kreativnost ideja, poznavanje tematike, znanje engleskog jezika i način prezentacije)
   posedovanje stipendije druge kompanije ili institucije

Svih 40 finalista postaće članovi “VIP kluba” u okviru koga će se nekoliko puta godišnje organizovati stručna predavanja srpskih i gostujućih profesora iz inostranstva, a za sve učesnike finalnog kruga biti organizovan i prijem i koktel početkom aprila, kada će i zvanično biti uručene stipendije i pokloni.