2. Međunarodno studentsko takmičenje HARDVER i SOFTVER

20.11.2006. - 00:00
2. Međunarodno studentsko takmičenje HARDVER & SOFTVER – H&S 2006, održano u Banja Luci od 9-11. novembar 2006. godine.

Projektni zadatak takmičenja

MIKROKONTROLERSKI UPRAVLJAČKI SISTEM SA GSM PODRŠKOM

Specifikacija projektnog zadatka
Ciljni mikrokontrolerski upravljački sistem treba da ima mogućnosti prijema i analize upravljačke sms poruke, upravljanje odgovarajućim objektom te alarmiranje i izvještavanje udaljenog operatera sms izvještajem.
Sistem se bazira na mikrokontroleru PIC16F877. GSM podrška bazira se na Siemens ES75 modemu. Sistem treba da ima ugrađen LCD smart displej 2×16 znakova za prikazivanje odgovarajućeg stanja sistema, odnosno režima rada.
Objekat upravljanja je kotao za zagrijavanje vode. Napajanje električnog grijača je iz gradske mreže, a uključivanje grijača vrši se relejom. Za mjerenje temperature u kotlu na raspolaganju je odgovarajući senzor temperature.

Rezultati takmičenja

I Novi Sad (1. Radak Marin 2. Davidović Duško 3. Rasj Vladimir 4. Milosavljević Vladimir)

II Niš

III Banja Luka