Stipendije za izuzetne talente Eiffel

14.11.2006. - 00:00
Ministarstvo Inostranih Poslova Francuske otvorilo konkurs za školsku 2007/2008 godinu za stipendije Eiffel i za doktorske studije Eiffel.

Pored ovog programa specifičnih stipendija postoji i odabir 9 stipendista Francuske Ambasade u Srbiji počev od decembra meseca za školsku 2007/2008 godinu.
Program za izuzetne talente Eiffel odnosi se na 3 studijske oblasti (provo/političke nauke, ekonomiju/menadžment, inženjerstvo).
Prednost se daje novou Mastera (magistrature), iako postoje i za doktorante koju svoju teyu rade u komentorstvu. Da se ne bi očtetili kandidati koji ne govore francuski, stipendistama Eiffel-a omogućeno je učenje francuskog jezika, pre početka studija kao i tokom boravka u dogovoru sa njihovim visokoškolskim ustanovama. Stipendisti Eiffel-a primaju mesečnu stipendiju u visini od 1030 Evra uz koju imaju i pokrivene troškove (putovanja, osiguranja, kulturnih aktivnosti, itd.).

Za više informacija možete pogledati na sajtu:
www.egide.asso.fr/eiffel ili
da kontaktiraju ogranak EduFrance u Beogradu