Одржана радионица за 3D моделовање

23.12.2019. - 08:31

У суботу 21. децембра 2019. године у Свечаној сали ФТН-а одржана је прва радионица за 3D моделовање и пројектовање за матуранте у организацији Департмана за механизацију и конструкционо машинство. У посети је било преко 60 матураната из Средње машинске школе, Електротехничке школе “Михајло Пупин” и Гимназије “Јован Јовановић Змај” из Новог Сада, матуранти из Средње школе са домом ученика “Петро Кузмјак” из Руског Крстура и матуранти Техничко школског центра из Зворника, Република Српска.

Матурантима су представљене могућности софтвера за 3D моделирање Autodesk Inventor. Приказани су начини моделирања делова, склапања делова у склопове и прављења техничке документације. Такође, показане су могућности анализе 3D модела у смислу њихових термичких карактеристика, носивости, деформације и посебан акценат је стављен на нови модул софтвера Shape Design у којем је могуће моделирати делове тако да имају најмање материјала, а да не губе чврстоћу и носивост.

Приказане су могућности софтвера за рад у области индустријској дизајна и могућности стварања производа који се уклапају у естетске захтеве данашњег тржишта.

По завршетку презентације, матуранти су обишли лабораторије Департмана за механизацију и конструкционо машинство, Лабораторију за машинске конструкције, транспортне системе и логистику и Лабораторију за моторе и возила где су се упознали са постројењима за испитивање која се користе у настави.

Следећа радионица планирана је за 11. јануар 2020. године.

Није могуће приказати слику.