Регионално такмичење ученика средњих машинских школа Републике Србије на ФТН-у

05.04.2022. - 09:57

У суботу, 09. априла 2022. године на Факултету техничких наука у Новом Саду одржаће се 27. РЕГИОНАЛНО ТАКМИЧЕЊЕ УЧЕНИКА СРЕДЊИХ МАШИНСКИХ ШКОЛА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ ЗА РЕГИОН ВОЈВОДИНЕ.

Такмичење се одржава под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Заједнице машинских школа Републике Србије. Организатори такмичења су Департман за производно машинство у сарадњи са Департманом за мезанизацију и конструкционо машинство и Департманом за техничку механику, Факултета техничких наука у Новом Саду и Средња машинска школа из Новог Сада.

Ученици средњих техничких школа такмиче се у седам различитих дисциплина:
1. Статика
2. Компјутерска графика – 2D
3. Моделирање машинских елемената и склопова – 3D
4. Програмирање компјутерски управљаног струга – ручно програмирање
5. Програмирање компјутерски управљане глодалице - ручно програмирање
6. Програмирање компјутерски управљаног струга – CAD/CAM програмским пакетом
7. Програмирање компјутерски управљане глодалице - CAD/CAM програмским пакетом

Свечана додела награда најбољим такмичарима ће се одржати у Свечаној сали Факултета техничких наука у 18 часова.

У склопу такмичења биће организован обилазак лабораторија Департмана за производно машинство у оквиру којих ће бити презентована опрема која је на располагању нашим студентима. Презентација и обилазак лабораторија су отвореног типа и овом приликом позивамо све заинтересоване средњошколце и будуће студенте да нам се придруже.

Обиласци лабораторија почињу на улазу у зграду машинских института ФТН-а и организовани су у три термина:
- 10:30-11:30
- 12:15-13:15