Dragi studenti i drage kolege,

naša Katedre najveći deo nastave izvodi na prvoj godini, različitih studijskih programa. Shodno tome, koristim ovu priliku da Vam u ime Katedre, poželim srdačnu dobrodošlicu u svet elektrotehnike i elektromagnetike, gde ćemo pokušati da vam prenesemo mnoštvo uzbudljivih detalja iz prethodna dva veka istraživanja vezanih za električne pojave.

Dragim studentima želim sve najbolje na početku njihove akademske karijere i naravno u druženju na predmetima naše Katedre. Uvereni smo da ćemo u vama imati veoma izazovnu generaciju i da ćemo morati uložiti puno truda kako bismo zadovoljili vaše potrebe za obnavljanjem postojećih i sticanjem novih znanja.

Potrudićemo se da vam u prijatnoj i radnoj atmosferi, na najbolji mogući način, predstavimo pojedine oblasti svih naših predmeta, kako biste brzo i lako savladali i usvojili gradivo, a time i što uspešnije položili sve predviđene obaveze na našim predmetima.

Još jednom sve najbolje i srećan početak druženja sa elektrotehnikom i elektromagnetikom.