Предмет: Системи за подршку планирању пословних ресурса (17 - IZOO50)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областИнформационо-комуникациони системи

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 01.10.2013..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Увод у инжењерство информационих системадада
Пословни информациони системидане
Циљ предмета је оспособљавање студената за разумевање концепта интегрисаних пословних процеса, коришћењем система за подршку планирању пословних ресурса. Студенти ће разумети технолошка и софтверска решења која се фреквентно примењују у том домену рада и пословања реалних система и стећи неопходне компетенције за њихову примену.
Студенти који одслушају предмет и положе испит ће, у исходу образовања, овладати неопходним знањима о системима за подршку планирању пословних ресурса и овладати значајним бројем метода, техника и вештина у раду у датом подручју. Такође, студенти ће бити оспособљени да учествују у имплементацији таквих система, да активно користе софтверска решења за дату намену, да врше неопходне анализе и дају компетентне препоруке при избору и имплементацији софтверских решења.
У оквиру предмета ће се обрађивати садржаји као што су: системи за подршку планирању пословних ресурса, базични концепти, трендови развоја и примене ових система, употреба у компанијама у Србији и свету, избор и имплементација система за подршку планирању пословних ресурса, препреке и баријере у имплементацији система, кључне компоненте система за подршку планирању пословних ресурса, фазе имплементације система за подршку планирању пословних ресурса, заштита у системима за подршку планирању пословних ресурса.
Настава на предмету обухвата предавања са примерима пословних информационих система, стратегије и приступе имплементацији система за подршку планирању пословних ресурса и приступе и моделе процене успеха, односно ефективности имплементираних решења. Вежбе се одвијају у лабораторији уз помоћ рачунара и у оквиру вежби се подстиче самосталан рад и рад у групама на изради прототипа софтверских решења у домену система за подршку планирању пословних ресурса.
Стефановић, Д., Сладојевић, С.Системи за подршку планирању пословних ресурса у организацијама у Србији2016Факултет техничких наука, Нови СадСрпски језик
Marianne BradfordModern ERP: Select, Implement & Use Todays Advanced Business Systems2010lulu.comЕнглески
Hawking PaulEnterprise Resource Planning Systems in a Global Environment2008IGI GlobalЕнглески
Thomas F. Wallace, Michael H. KremzarERP: Making It Happen: The Implementers Guide to Success with Enterprise Resource Planning2001Johan Wiley & Sons, Inc.Енглески